Portal o pozycjonowaniu

Czytaj więcej
Czy warto inwestować w pozycjonowanie

Pewna część właścicieli stron internetowych, portali czy sklepów internetowych często korzysta z jednego lub dwóch kanałów marketingu internetowego zapominając i nie testując innych. Mowa m.in. o pozycjonowaniu, poprzez który można pozyskać zarówno wartościowy, ale także niskim kosztem ruch na stronę z wyszukiwarki Google. Sam proces pozycjonowania w początkowej fazie jest dość czasochłonny i może wymagać sporej cierpliwości w oczekiwaniu na efekty, ale ostatecznie cierpliwość właścicieli stron powinna być nagrodzona odpowiednim rankingiem strony w wynikach wyszukiwania i ruchem użytkowników z organicznych wyników Google.

Po co pozycjonować stronę i jakie są tego zalety?

Efektem działań związanych z pozycjonowaniem strony internetowej powinno być m.in.:

Wszystkie powyższe efekty działań pozycjonowania wpływają na świadomość, że strona powinna być pozycjonowania. Jeśli nie pozycjonujesz strony można stwierdzić, że nie ma Ciebie w Internecie. Oczywiście ten model marketingu nie musi być jedynym, możne on być synergią innych działań: linków sponsorowanych, kampanii social media czy e-mailingu.

Co stoi na przeszkodzie pozycjonowania?

Odpowiadając krótko nic nie stoi na przeszkodzie, ale są pewne obostrzenia i trzeba się „podporządkować” wytycznym jakie stawia nam wyszukiwarka Google. Mianowicie z podstawowych i najważniejszych:

Do ustalenia rankingu w wynikach wyszukiwania algorytmy Google biorą pod uwagę ponad 200 czynników, które mają wpływ na pozycję strony. Chcesz być wysoko? Dostosuj się do wymagań wyszukiwarki Google. Na przeszkodzie nie stoi nic, musisz działać jedynie zgodnie z określonymi zasadami.

Tak – warto pozycjonować stronę

Podsumowując i odpowiadając na początkowe pytanie - warto skupić się na pozycjonowaniu strony, ze względu chociażby na niezliczoną ilość zalet jakie z tego modelu wynikają. Ponadto co najważniejsze coraz to więcej osób przechodzi z zakupów, usług i szukania informacji stacjonarnie na rozwiązania w Internecie. Dzięki pozycjonowaniu dotrzesz do właściwego grona użytkowników z nieograniczonego zasięgu. Dłuższy okres czekania na efekty pozycjonowania strony jest można rzec jednym z głównych minusów, ale za to wynagradza długotrwale po osiągnięciu zadowalających efektów.

Opinie o nas

Copyright © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.