Portal o pozycjonowaniu

Czytaj więcej
Czy treści w pozycjonowaniu to ważny element

Pozycjonowanie, czyli działania mające na celu zwiększanie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania ewoluowało na przestrzeni ostatnich lat. O ile w przeszłości do skutecznej promocji wystarczało umieszczanie dużej ilości linków do promowanego serwisu, o tyle zmiany zachodzące po wdrażaniu aktualizacji takich algorytmów jak Panda czy Pingwin spowodowały że treści oraz ich jakość mają bardzo duże znaczenie w kontekście promocji witryny. Należy zaznaczyć że treści to nie tylko teksty ale także grafiki, filmiki, infografiki czy też ebooki. Coraz istotniejsze znaczenie ma Content Marketing czyli marketing oparty o wartościowe treści w których rozwiązywane są problemy użytkowników. Jego celem jest budowanie długotrwałej relacji oraz prowadzenie interakcji z potencjalnym klientem.

Budowanie marki

Tworząc i publikując wartościowe treści na swoim serwisie budujemy zaufanie do własnej marki oraz może sprawić że będziemy postrzegani jako ekspert w danej branży. Efektem czego może być częstszy powrót internautów na naszą stronę.

Korzyści

Dobrze dobrane, unikalne, tematyczne i odpowiednio nasycone treści przyczynią sie do zwiększenia widoczności serwisu w wynikach wyszukiwania. Tworząc długi i tematyczny artykuł w naturalny sposób umieszczane są w nim frazy kluczowe i ich kolokacje co pozwala robotą wyszukiwarek powiązać serwis z większa ilością słów kluczowych powiązanych z branżą.

Jakie treści tworzyć

Przede wszystkim należy postawić się w roli potencjalnego klienta. Jakich informacji będzie poszukiwał? Jakich odpowiedzi oczekuje? Inspiracji można szukać na forach, w komentarzach czy też na stronach konkurencji. Warto poruszać tematy na które nikt wcześniej nie udzielił odpowiedzi i o których nikt nie pisał. Często poruszane tematy warto przedstawić w zupełnie inny sposób. Należy używać języka prostego, zrozumiałego dla odbiorcy oraz angażować go w dane zagadnienie. Lecz przede wszystkim należy pamiętać że tekst jest przeznaczony dla czytelnika i to na nim powinniśmy się skupić. Należy także w pełni wykorzystać tematykę danego zagadnienia.

Na co zwracać uwagę?

Tworząc treści należy głównie zwrócić uwagę na ich unikalność. Powielone treści nie przyniosą pozytywnego rezultatu a wręcz mogą zaszkodzić promowanej witrynie. Kolejny element na który należy zwrócić uwagę to odpowiednie umieszczanie fraz kluczowych oraz kolokacji w zamieszczanym tekście. Ważnym elementem jest także długość zamieszczanego opisu.

Istotnym elementem jest także odpowiednia organizacja i struktura tekstu. W tym celu warto stosować nagłówki, grafiki, wypunktowania czy też podziały na akapity. Kolejny element to aktualność tekstu. Warto wprowadzać teksty które zawsze będą aktualne lub odpowiednio często wprowadzać jego aktualizacje. Istotne nie tylko z punktu widzenia robotów wyszukiwarek ale także użytkownika jest także poprawność stylistyczna i ortograficzna zamieszczanych artykułów.

Opinie o nas

Copyright © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.